Dodano: 2024-04-27, 5 Niedziela Wielkanocy - 28.04.2024

KOMUNIKATY DUSZPASTERSKIE
5. Niedziela Wielkanocna – 28.04.2024

1. Za wszelkie okazane dowody życzliwości, za ofiarę Mszy św. w mojej intencji, zamówioną przez Radnych Parafialnych, za modlitwy, za wszystkie dobre życzenia oraz piękne kwiaty, które otrzymałem z okazji moich Imienin – bardzo serdecznie dziękuje tym, którzy pamiętali!

2. W środę rozpoczynamy miesiąc maj, a wraz z nim nabożeństwa majowe, mające być szczególnym uwielbieniem Maryi. Postanówmy już dzisiaj, że znajdziemy czas, by wypowiedzieć nasze przywiązanie i miłość do Maryi, naszej Matki i Królowej. Nabożeństwa Majowe w latach naszego dzieciństwa i młodości dostarczały nam tylu przeżyć i wzruszeń. Odnówmy je, by ubogacić nimi życie duchowe naszych dzieci. Nabożeństwa majowe będziemy odprawiać w łączności z Mszą świętą. Zachęcam również do odprawiania tego nabożeństwa przy krzyżach i przydrożnych figurach. Bardzo dziękuję za troskę, aby te miejsca świadczące o naszej wierze wyglądały czysto i pięknie. Dnia 1 maja będzie tylko jedna msza św. o godz. 10:00.

3. Mamy już załatwione wszelkie formalności odnoście kolejnego etapu remontu naszego ołtarza głównego. Prace konserwatorskie rozpoczniemy od poniedziałku 10 czerwca.

4. W piątek – 3 maja – przypada  uroczystość Matki Bożej Królowej Polski. Msze św. w tym dniu będą odprawione jak w każdą niedzielę, tj. o godz. 8:00 i godz. 10:00. Po drugiej mszy św. odprawimy nabożeństwo majowe. W dniach 2 oraz 3 maja – proszę o oflagowanie domów. Z racji uroczystości w tym dniu nie ma postu.

5. W tym tygodniu z racji I Piątku miesiąca, poświęconemu Najświętszemu Sercu Pana Jezusa - okazja do spowiedzi św. będzie wyjątkowo w środę od godz. 9:30. Msza św. o godz. 10:00.

6. Kancelaria Parafialna czynna w najbliższą w sobotę od godz. 10:00–12:00. Natomiast w sobotę 11 maja kancelaria będzie nieczynna - spowiadam w Starym Bojanowie.

7. W przyszłą niedzielę po mszy św. o godz. 10:00 odprawimy nabożeństwo błagalne o dobre urodzaje. Przed Najświętszym Sakramentem będziemy prosić, aby nigdy nie zabrakło nam chleba i o to, byśmy potrafili się tym chlebem dzielić z potrzebującymi. Bóg nie będzie nas sądził z tego, ile dajemy innym, ale z tego, ile zatrzymujemy dla siebie... Warto o tym pamiętać.

8. W niedzielę 26 maja ulicami Poznania przejdzie kolejny Marsz dla Życia, w związku z tym wydarzeniem Parafialny Zespół Caritas organizuje w naszej parafii białeckiej akcję "Pieluszka dla Maluszka". W terminie od soboty 27 kwietnia do niedzieli 19 maja (włącznie) zbierać będziemy pieluchy i pieluchomajtki. Zostawiać je można w koszu przy chrzcielnicy (po prawej stronie kościoła). Nie zbieramy zabawek, misiów pluszowych, artykułów spożywczych i plastycznych. Pieluchy zostaną przekazane do Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci i Młodzieży, prowadzonego przez Siostry Serafitki oraz do Hospicjum Domowego (ul. Bednarska) w Poznaniu. Zachęcamy do włączenia się w akcję!

9. Prasę katolicką można odbierać w zakrystii. Jest kolejny numer „PK” – cena 10 zł.

10. Trzeba wciąż w sobie odnawiać i rozbudzać świadomość, że wszystko dobro otrzymujemy z Bożej łaskawości i dobroci: zatem nieustannie winniśmy Bogu wdzięczność. Może czasem znajdziemy się w sytuacji, jaką opisują słowa religijnej piosenki: "Nie umiem dziękować Ci, Panie, bo małe są moje słowa. Zechciej przyjąć moje milczenie i naucz mnie życiem dziękować". Uczciwym i pełnym miłości działaniem wszelkie dobro pomnażajmy, a Pan Bóg będzie nas wspierał i błogosławił oraz pomagał rozwiązywać trudne czasem życiowe decyzje i wybory. Życzę wszystkim miłej, słonecznej niedzieli i dobrego, pogodnego tygodnia!

Ks. Jarosław Olejniczak
                                                                                                                                                                                          Proboszcz Białecki

Muzyczne zamyślenie na najbliższe dni...