Dodano: 2023-07-30, BŁOGOSŁAWIEŃSTWO KIEROWCÓW I POŚWIĘCENIE POJAZDÓW - 2023

Przez wstawiennictwo św. Krzysztofa – patrona kierowców i podróżujących

w dniu dzisiejszym prosiliśmy, aby Chrystus otoczył błogosławieństwem nas i nasze pojazdy na wszystkich drogach,
które przemierzamy. Potrzeba nam Bożej łaski i opieki, aby z roztropnością i bezpiecznie korzystać z naszych pojazdów
i zawsze bezpiecznie docierać do celu naszej podróży.
Pamiętaliśmy o ofiarach wypadków drogowych:
dla zmarłych prosiliśmy o łaskę wiecznego zbawienia, a dla żywych o zdrowie, siły i pociechę.

Po mszy świętej w sobotę o godz. 17:30 oraz w niedzielę o godz. 8:00 i 10:00 - ks. Proboszcz odmówił modlitwę błogosławieństwa,
dodając na zakończenie, by ta modlitwa nie ograniczała się do jednego dnia w roku.
„Zawsze przed wyruszeniem w podróż módlmy się o jej bezpieczny przebieg.
Niech nam nigdy nie zabraknie rozsądku i wyobraźni na drodze".
Następnie przeszedł wzdłuż ustawionych pojazdów kropiąc je i stojących obok, wodą święconą.

*************************

Boże, Ty mocą swojego Słowa stworzyłeś wszechświat, dałeś człowiekowi władzę nad całym stworzeniem i moc doskonalenia świata według zamysłów Twojej woli. Spraw, aby te pojazdy, które są dziełami ludzkiej mądrości i pracy, dzięki Twojemu błogosławieństwu służyły dobru ludzi, ich pracy i wypoczynkowi. Za wstawiennictwem świętego Krzysztofa obdarz roztropnością wszystkich, którzy będą się posługiwać tymi pojazdami. Niech ostrożnie i bezpiecznie odbywają swoje podróże i troskliwie dbają o bezpieczeństwo innych ludzi. Gdy będą się udawać do pracy lub na odpoczynek, niech w drodze towarzyszy im zawsze Chrystus. Który z Tobą żyje i króluje na wieki wieków.

*************************

FOTO-KRONIKA DZISIEJSZEGO WYDARZENIA

Po mszy św. niedzielnej o godz. 8:00

Parafia Stary Białcz      Parafia Stary Białcz      Parafia Stary Białcz      Parafia Stary Białcz

Parafia Stary Białcz      Parafia Stary Białcz      Parafia Stary Białcz      Parafia Stary Białcz

Parafia Stary Białcz      Parafia Stary Białcz      Parafia Stary Białcz      Parafia Stary Białcz

Po mszy św. niedzielnej o godz. 10:00

Parafia Stary Białcz      Parafia Stary Białcz      Parafia Stary Białcz      Parafia Stary Białcz

Parafia Stary Białcz       Parafia Stary Białcz      Parafia Stary Białcz      Parafia Stary Białcz

CZYM JEST BŁOGOSŁAWIEŃSTWO POJAZDÓW?

1. Błogosławieństwo pojazdów powinno być przede wszystkim dziękczynieniem składanym Bogu za to, że dał człowiekowi tak wielkie techniczne zdolności i możliwości.

2. Następnie jest ono prośbą Kościoła skierowaną do Boga, o Jego błogosławieństwo i ochronę dla ludzi, którzy będą owych pojazdów używali. Samochód nie uzyskuje przez błogosławieństwo jakichś szczególnych właściwości i nie staje się niezdolny do wypadku. Jest on poświęcone dla odpowiedzialnego, zgodnego z zamysłem Bożym użytku.

3. Ostatecznie jest to błogosławieństwo, jak zresztą i inne błogosławieństwa, nie tyle martwych przedmiotów, ale osób, które danym pojazdem będą podróżować. Człowiek zaś używając ich powinien bardziej przybliżyć się do Boga.